می 25, 2024
عملیات اجرایی ساخت پایه سکوی سرچاهی رسالت آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران، دکتر علیرضا مهدی‌زاده با اشاره به عملیات اجرایی ساخت پایه سکوی سرچاهی رسالت در یارد پیمانکار گفت: طرح توسعه و نگهداشت تولید میدان رسالت یکی از چهار طرح توسعه‌‌ای نگهداشت و افزایش تولید شرکت نفت فلات قاره است که جهت اجرا به شرکت تاسیسات دریایی واگذار شده  است.

وی افزود: این طرح شامل دو بخش سطح‌الارضی و تحت‌الارضی است که در بخش تحت‌الارضی عمده کالاهای حفاری و تکمیل چاه توسط پیمانکار تامین شده و با پیگیری‌های انجام شده به‌زودی دکل حفاری در میدان مستقر می‌شود.
به گفته دکتر مهدی‌زاده، در بخش سطح‌الارضی هم عملیات ساخت پایه سکو پس از وقفه‌ای طولانی از روز جاری در خرمشهر آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا شش ماه آینده عملیات اجرایی ساخت سکو به اتمام برسد و سکو آماده نصب شود.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران در پایان گفت: شرح کار طرح توسعه و نگهداشت تولید میدان رسالت، ساخت یک سکوی سرچاهی و حفاری و تعمیر ۶ حلقه چاه شامل چهار حلقه چاه جدید و تعمیر دو حلقه از چاه‌های موجود است که با تکمیل طرح، ۱۲ هزار بشکه به تولید میدان رسالت اضافه می‌شود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *