می 24, 2024
عکسی عجیب از میزان خسارت سیل در مازندران

بارندگی ۱۱۰ میلیمتری غرب مازندران در زمان کوتاه سبب بروز سیل در شهرهای نور، نوشهر، چالوس، عباس اباد، آمل، سوادکوه و سوادکوه شمالی شده و برآوردهای اولیه نشان می دهد حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به خانه های شهروندان، جاده ها، پل های شهری و روستایی و نیز شبکه های توزیع برق این استان وارد شده است.

حسینعلی محمدی، مدیرکل مدیریت بحران مازندران در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص خسارت سیل روز ۱۳ آبان در غرب مازندران، اظهار کرد: بارش باران ۱۱۰ میلیمتری روز گذشته در زمان بسیار کم، در برخی شهرهای مازندران به ویژه غرب استان خسارت‌های زیادی را وارد کرد.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران، اضافه کرد: الان تمرکز ما به برآورد خسارت و پاسخگویی به بحران است در حالیکه در شهرستان عباس اباد در بخش راه شاهد تخریب دو دهنه پل و جسم راه ورودی “چارز” و بخش‌هایی از راه دسترسی به شهرک نواب و اطراف آن هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به اینکه در شهرستان آمل، سوادکوه و سوادکوه شمالی هم سیلاب موجب تخریب بخشی از تاسیسات شبکه‌های توزیع و فوق توزیع برق شده است، گفت: با کمک نیروهای امدادی و شرکت توزیع، پایداری برق صورت گرفت.

این مسئول ادامه داد: به علت شدت بارش باران سیل آسیا در آمل هم راه‌های ارتباطی ۴تا ۵ روستا خسارت وارد شد که بلافاصله با ورود عوامل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای بخشی از مسیر بهسازی و تردد اولیه برقرار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *