موسسه جی دی پاور و شرکا (J. D. Power and Associates) یک مجموعه خدماتی آماری است که در سال ۱۹۶۸ توسط جیمز دیوید پاور سوم تاسیس ‌‌شده است. این شرکت در سال ۲۰۰۲ موفق به دریافت استاندارد ایزو ۹۰۰۱ شد. دفتر مرکزی این شرکت در تاوزند اوکس کالیفرنیا واقع‌‌ شده است. این موسسه مطالعات آماری رضایت مشتریان در خصوص کیفیت کالا و رفتار خریدار برای صنایع مختلف را بررسی می‌کند و حوزه فعالیتش علاوه بر حوزه خودرو به بازاریابی و بنگاه‌‌های تبلیغاتی هم مربوط می‌شود اما دلیل اصلی شهرت این موسسه در جهان، نظرسنجی از مشتریان در خصوص کیفیت و قابل‌‌اعتماد بودن خودروهای نو و کارکرده است.

این مطالعه که (Initial Quality Study SM IQS) نام دارد با بررسی ۲۳۰ مدل از ۴۸ برند روی مشکلات کیفی که صاحبان خودروهای بنزینی در بازه زمانی ۲ تا ۶ ماه نخست استفاده با آنها مواجه می‌‌شوند، تمرکز دارد. در این مطالعه ۲۱۸ ایراد اساسی در ۹ دسته‌‌بندی (طراحی ظاهری، طراحی فضای اتاق، تجربه رانندگی، پیکربندی، عملکرد سیستم‌های کنترل، کیفیت ماندگاری داشبورد، سیستم مالتی مدیا، سیستم تهویه مطبوع، فضای سرنشین، کیفیت پیشرانه و سیستم‌های کمکی رانندگی) مورد بررسی قرارگرفته است تا مشخص شود که کدام خودروها از کدام برندها تعداد مشکلات کمتر و کیفیت بهتری دارند.

در سال‌های اخیر، چری در جوایز مهم J.D. Power عملکرد خوبی داشته و در رتبه‌‌بندی مدل SM (APEAL) که اخیرا توسط J.D. Power منتشر شده است، محصولات سری Tiggo ۷ و سری Tiggo۸ به ترتیب در دو بخش بازار شاسی‌بلندهای اقتصادی متوسط و شاسی‌بلندهای سایز متوسط را از آن خود کردند. در مطالعه عملکرد، اجرا و پیکره‌‌بندی خودرو در سال ۲۰۲۲، چری آریزو ۵ پلاس مقام اول را در بخش بازار سدان‌‌های سایز متوسط به دست آورد همچنین در بخش مطالعه قابلیت اطمینان خودروی چین، Tiggo ۳X (که در کشور ایران به نام خودروی X۲۲ PRO شناخته می‌شود) قهرمان بخش Mini SUV شد. این جوایز متعدد، کیفیت عالی محصولات چری را کاملا تایید می‌کنند.

تاریخچه چری به دو بخش اصلی قبل و بعد از ۲۰۱۰ تقسیم می‌شود چراکه تا پیش از دهه اول قرن ۲۱ بیشتر روی تولید خودرو بر پایه پلتفرم و خودروهای برندهای دیگر تمرکز داشت اما از سال ۲۰۱۰ بعد از دستیابی به رتبه هفتم حجم تولید خودرو در بازار چین با دستیابی به عدد ۷۰۰‌هزار دستگاه خودرو تولیدشده، فصل جدیدی از فعالیت‌‌های خود را آغاز کرد. شایان توجه است که شرکت چری همیشه به مفهوم «ایجاد برندهای قدرتمند با تکیه بر مهارت» پایبند بوده و کیفیت را تضمینی بر حیات خود می‌داند. این شرکت پیوسته در راستای ارتقای کیفیت محصولات خود گام برداشته و با مدیریت کامل چرخه کیفیت و القای تجربه رانندگی بهتر، همواره تلاش در جلب اعتماد کاربران خود دارد. کمپانی چری یک فرآیند توسعه رو به جلو به شکل« V» و یک سیستم مدیریت کیفیت «۵+۱» با ویژگی‌های چری ایجاد کرده است.

این مدل دارای یک مدل مدیریت کیفیت چرخه تمام عمر هر محصول است که مشتمل بر یک سیستم توسعه و تایید سازگار با پوشش دمای جهانی، رطوبت، روغن، خوردگی، نور، محیط‌های باران، شن و ماسه است و هر محصول چری باید آزمایش‌های سختی را پشت سر بگذارد. چری همواره به مفهوم «تولید برندهای باکیفیت» تاکید داشته و کیفیت را اصلی‌‌ترین عامل حیات شرکت خود می‌‌داند. چری در تمام این سال‌های فعالیت، رشد کیفیت را به‌‌عنوان یکی از اصلی‌‌ترین المان‌‌های ماندگاری برند خود مدنظر قرار داده است. شرکت Chery Automobile، با پایبندی به شعار اصلی «سبز، فناوری، خانواده و همراهی»، پیوند عاطفی نزدیک‌‌تری با خریداران محصولاتش برقرار کرده و تحت یک سیستم مدیریت کیفیت سختگیرانه تلاش کرده تا خود را به یک رهبر کیفی در بازار تبدیل کند. در بازار چین که یک بازار بسیار رقابتی به‌‌حساب می‌‌آید چری همیشه تلاش کرده تا با ارائه محصولات باکیفیت در مسیر رضایتمندی حداکثری خریداران خود بکوشد.