ژوئن 20, 2024
قطعی برق در قزوین 20 تن شیر شرکت سحر را فاسد کرد/100 تن شیر دیگر در هاله‌ای از ابهام   ...


شهرام رضابخش روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به آسیب‌های قطعی برق به تولیدکنندگان گفت: قطعی علاوه بر اینکه تولید را متوقف کرده، ما را ناگزیر کرده تولید را به روزهای تعطیل و زمان کم‌باری منتقل کنیم و باتوجه به اینکه ما سردخانه و تانک‌های ذخیره شیر خام داریم بعد از قطعی برق با چالش مواجه می‌شویم.


مدیر کارخانه شیر سحر ادامه داد: گاوداری‌ها وابسته به این هستند که شیر را پس از دوشیدن و تا زمان انتقال به کارخانه، در محیط سرد نگهداری کنند و قطعی‌ برق به خرابی شیر، بالا رفتن بار میکروبی و افت کیفیت شیر خام منجر شده است.


وی اضافه کرد: برای پساب تصفیه خانه داریم که با قطعی برق آن هم متوقف می‌شود و خروجی همراه با لجن به محیط زیست آسیب وارد می‌کند، در مجموع به دلیل قطعی‌های برق ما متحمل خسارت شده و می‌شویم.


هیچ نهادی پرداخت خسارات را به عهده نمی‌گیرد


این تولیدکننده بیان کرد: ازآنجایی که شیر باید در محیط سرد نگهداری شود، قطعی برق باعث فاسد شدن آن‌ها شده، اما همانطور که وقتی یخچال خانه‌ها به خاطر نوسانات برق خراب می‌شود، خسارتی از طرف نهادها پرداخت نمی‌شود، برای ما هم کسی پرداخت خسارت را به عهده نمی‌گیرد.


وی با بیان اینکه اداره صنعت عدم قطعی برق صنایع غذایی بویژه واحدهای دارای سردخانه و مواد فاسدشدنی و مواردی که با سبد خانوار در ارتباط است را به واحدهای دیسپاچینگ اعلام می‌کند، گفت: عدم قطع برق صنایع غذایی و دارویی رعایت نمی‌شود و حتی من شنیده‌ام سال قبل برق بیمارستان هم قطع شده است.


قطعی برق سرمایه‌های کلان را بایکوت می‌کند


رضابخش ادامه داد: البته مسئولین هم، عمداً این کار را انجام نمی‌دهند، طبق گفته‌ها سه هزار مگاوات کسری تولید برق داریم و درواقع برق نیست که اختصاص داده شود؛ باوجود این، نامه‌ای را برای تعامل به اداره برق و معاونت بهره‌برداری ارسال کرده‌ایم که براساس آن ما مصرف برق را مدیریت می‌کنیم و به ازای آن برق ما قطع نشود که امیدواریم هفته آینده این اتفاق بیفتد.


وی تاکید کرد: برای تولید، زیرساخت‌هایی مانند انرژی ضرورت دارد و به میزان ساعت‌هایی که انرژی قطع باشد و یا به موقع نرسد، سرمایه کلانی بایکوت شده و بعد باید میزان خسارات محاسبه شود، البته قطعا آمار مسئولین دقیق‌تر است و نسبت به تولید و سایر موارد و خساراتی که وارد می‌شود اطلاعات دارند و نیازی به گفتن من نیست.


شرکت سحر از سال ۱۳۷۸ با نام تجاری «روزانه» در حصار خروان استان قزوین آغاز به فعالیت کرده و یکی از بزرگترین و مجهزترین مجموعه‌های خصوصی تولید فرآورده‌های لبنی، با برخورداری از کارآمدترین تاسیسات  در فرآیندی کاملاً کنترل‌شده از مزرعه تا سفره، از محل دامداری‌ها شیر خام مورد نیاز خود را تأمین و پس از فرآوری، طیف گسترده‌ای از محصولات لبنی و مشتقات آن از جمله انواع پنیر، شیر، شیرهای طعم دار و غنی شده، خامه، دسر را در بسته بندی‌های کاملاً بهداشتی، مطابق با استانداردهای جهانی تولید می‌کند.


 


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *