ژوئن 20, 2024
خان ترور شد/ قطعنامه دوم صادر شد

ترمووود یکی از بهترین و پر طرفدار ترین انواع چوب و مصالح ساختمانی است که افراد زیادی به دلیل مقاومت بسیار بالا و زیبایی بی نظیر آن به دنبال خرید ترموود هستند. به دلیل افزایش روز افزون طرفداران این محصول، افراد زیادی اقدام به تولید و عرضه ترمووود کرده اند. در این بین بسیاری از این محصولات تولید شده کیفیت خوبی ندارند و قیمت چوب ترمو آن ها نیز بسیار گران است. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال محاسبه قیمت ترموود و خرید ترموود از فروشنده ها و تولید کننده های معتبر هستند که علاوه بر کیفیت عالی، قیمت مقرون به صرفه ای نیز داشته باشند. در این مطلب علاوه بر بیان عوامل تاثیر گذار روی قیمت ترمو وود ، برترین مرکز عرضه این محصول در بالا ترین کیفیت را نیز معرفی می کنیم.

اهمیت استفاده از ترمووود در یک پروژه ساختمانی

ترمووود یک نوع چوب با ویژگی‌ های حرارتی برجسته است که با روشهای خاصی توسط یک فرایند حرارتی پیشرفته از چوب طبیعی درختان مختلف تهیه می‌ شود. ترمووود به دلیل ویژگی ‌های خاص و منحصر به فردی که دارد، در برابر آتش و حرارت مقاومت بیشتری نسبت به چوب معمولی دارد و از طرف دیگر مقاومت بالایی نسبت به رطوبت و حشرات داشته و در نتیجه برای استفاده در محیط‌ های مرطوب و یا در مناطقی که در معرض نفوذ حشرات هستند، بسیار مناسب است.

خرید ترموود به دلیل ویژگی ‌هایی که دارد می ‌تواند به بهبود عملکرد سیستم‌ های حرارتی و سرمایشی ساختمان کمک بسیاری کند. همچنین ترمووود باعث کاهش وزن ساختمان نسبت به چوب معمولی می ‌شود و در نتیجه می ‌تواند هزینه ‌های حمل و نقل و نصب را نیز تا حد زیادی کاهش دهد.

شاخص های موثر روی قیمت ترمو وود

قیمت چوب ترمو ممکن است تحت تأثیر عوامل بسیاری باشد. به همین دلیل نمی توان یک مبلغ ثابت و مشخص را برای قیمت چوب ترموود بیان کرد. برخی از رایج ترین عوامل تاثیرگذار روی قیمت ترمو وود عبارتنداز:

 1. نوع چوب مورد استفاده: ترمووود از چوب ‌های مختلفی تهیه می ‌شود و در نهایت قیمت چوب ترمو به نوع چوب مورد استفاده برای ساخت آن بستگی دارد. 

 2. ابعاد و اندازه ترمووود: ابعاد و اندازه ترمووود نیز می‌ تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. ترمووود با ابعاد و اندازه‌ های بزرگتر ممکن است قیمت بیشتری داشته باشد.

 3. رنگ و طرح ترمووود: ترمووود معمولاً در رنگ‌ ها و طرح ‌های مختلفی در بازار عرضه می ‌شود. اما نوع و کیفیت رنگ و طرح آن می ‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. 

 4. نوع و میزان پوشش محافظ: برخی نمونه های ترمووود ‌با پوشش محافظ و مقاوم در برابر رطوبت و حشرات عرضه می ‌شوند. این نوع ترمووود با مقاومت بسیار بالا، ممکن است قیمت بیشتری نسبت به انواع معمولی داشته باشد.

 5. تامین کننده و شرکت سازنده: قیمت ترموود ممکن است تحت تأثیر شرکت سازنده و تامین کننده آن دچار تغییر و نوسان شود. شرکت‌ های مختلف ممکن است قیمت‌ های متفاوتی برای ترمووود ‌های خود تعیین کنند.

—– <<< برای دریافت لیست قیمت چوب ترمو ارزان و اطلاع از قیمت فروش ترمووود کلیک کنید و همچنین برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با شماره 09122244128 تماس حاصل نمایید. >>> —–

 روش محاسبه قیمت ترمووود

به طور کلی محاسبه قیمت ترمووود به صورت متر مربع انجام می شود. همچنین یکی از روش های اندازه گیری و محاسبه قیمت ترمو وود به صورت شاخه ای است. با توجه به این حالت ابتدا مساحت فضای مورد نظر برای پوشش ترمو اندازه گیری شده و سپس ابعاد شاخه های ترموود مورد نیاز نیز بررسی می شود. در این حالت از محاسبه قیمت ترمووود باید نکاتی مانند فضای خالی مورد نیاز بین هر شاخه، عرض، طول و ضخامت شاخه ها و الوار های ترمو محاسبه شود. مراحل انجام محاسبه قیمت ترموود به شرح زیر است:

فروش ترمووود

 1. ابتدا باید فضای مورد نظر مشخص شود تا بتوان بهترین و مناسب ترین نوع ترموود را برای آن خریداری کرد.

 2. سپس در مرحله بعد مساحت فضای مد نظر به طور دقیق و کامل اندازه گیری می شود.

 3. سپس ابعاد، اندازه و ضخامت شاخه های ترموود محاسبه و مشخص می شود تا تعداد مورد نیاز برای فضای مد نظر نیز مشخص شود. پس از آن می توان با توجه به تعداد الوار های مورد نیاز، محاسبه قیمت ترمووود را انجام داد.

قیمت اجرای ترمووود چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه قیمت اجرای ترمووود بر اساس عوامل زیادی صورت می ‌گیرد. به همین دلیل نمی توان یک قیمت مشخص برای آن بیان کرد. بهترین راه برای کسب اطلاعات کامل از ترمووود قیمت مناسب، مراجعه به شرکت های با کیفیت و معتبر است. برخی از عوامل موثر بر روی قیمت اجرای ترمووود عبارتنداز:

 • نوع ترمووود: نوع ترمووودی که استفاده می‌ شود به طور مستقیم بر روی قیمت تأثیر دارد. زیرا هر نوع ترمووود دارای قیمت متفاوتی است. ترموود می‌تواند به صورت پله ‌ای، تخت، دایره‌ ای یا دیگر اشکال و ابعاد ساخته شود که هر کدام هزینه متفاوتی دارند.

 • زیر سازی: نوع زیرسازی که برای نصب ترمووود استفاده می ‌شود نیز تأثیر زیادی بر روی قیمت دارد. اگر زیرسازی محکم و با کیفیتی استفاده شود، قیمت بیشتری باید پرداخت ‌شود.

 • نوع اتصالات: نوع اتصالاتی که برای نصب ترمووود استفاده می‌ شود نیز تأثیر زیادی بر روی قیمت اجرای آن دارد. اگر اتصالات محکم و با کیفیتی استفاده شود، قیمت بیشتری باید برای اجرا پرداخت شود.

 • نوع رنگ چوب ترمو: نوع رنگ چوب ترمو از نظر کیفیت نیز تأثیر زیادی بر روی قیمت نصب و اجرای نهایی آن دارد. 

 • موقعیت جغرافیایی نصب پروژه: موقعیت جغرافیایی نصب پروژه نیز تأثیر زیادی بر روی قیمت اجرا دارد. در مناطقی با هزینه ‌های بالای کاری و هزینه و زمان مورد نیاز برای ساخت بیشتر، قیمت اجرای ترمووود بیشتر است.

 • مساحت پروژه: مساحت پروژه نیز از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت چوب ترمو است. هر چه مساحت پروژه بزرگ ‌تر باشد، هزینه ‌های نصب و اجرای ترمووود بیشتر خواهد بود.

 • دسترسی به پروژه: دسترسی به پروژه نیز می ‌تواند تأثیر زیادی بر روی قیمت داشته باشد. اگر پروژه در محلی قابل دسترسی باشد، هزینه‌ های حمل و نقل کاهش می ‌یابد و قیمت کمتری برای اجرای ترمو پرداخت می ‌شود.

 • سایر عوامل: سایر عواملی مانند شرایط آب و هوایی، نوع ابزار و تجهیزات مورد استفاده، نیروی انسانی و … نیز می‌توانند تأثیر زیادی بر روی قیمت نصب و اجرای چوب ترمو داشته باشند.

بنابراین برای محاسبه قیمت اجرای ترمووود ، می ‌توانید با شرکت‌ های اجرایی ترمووود تماس بگیرید و با آن ‌ها در مورد جزئیات پروژه خود صحبت و مشورت کنید تا قیمت نهایی را بدست آورید.

نوع گره های چوب چه تاثیری در قیمت چوب ترمو دارند؟

نوع گره های چوب ترمو به طور مستقیم بر روی قیمت آن تأثیر دارد. گره ‌های زنده و مرده در چوب ترمو، از نظر شکل و ظاهر و کیفیت چوب تفاوت دارند و در نتیجه قیمت آن ‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. این موارد عبارتنداز:

 1. گره های زنده: گره های زنده در چوب ترمو به دلیل وجود بخش های زنده و نیرو های زیستی که در آن وجود دارند، به طور کلی کیفیت چوب را کاهش می ‌دهند و مانع از تولید چوب ترمو با کیفیت بالا می ‌شوند. به علاوه گره‌ های زنده می ‌توانند باعث تغییر شکل و انحراف ‌های چوب شوند که ممکن است باعث کاهش استحکام و ماندگاری ترمووود شود. از این رو چوب ترمو با گره های زنده، قیمت پایین ‌تری نسبت به چوب ترمو با گره های مرده دارد.

 2. گره های مرده: گره های مرده در چوب ترمو، به دلیل عدم وجود بخش ‌های زنده و نیرو های زیستی، نسبت به گره های زنده کیفیت بهتری دارند. به علاوه گره‌ های مرده به دلیل عدم وجود ریز ارگانیسم ها و بافت های زنده، نسبت به گره ‌های زنده با مشکلات کمتری در فرآیند تولید چوب ترمو مواجه هستند. این گره‌ ها محکم ‌تر و سالم ‌تر از بخش های زنده هستند. با توجه به این موارد چوب ترمو با گره های مرده، قیمت بیشتری نسبت به چوب ترمو با گره های زنده دارد.

خرید ترموود ایرانی و فنلاندی

ترموود با گره ‌های زنده ارزان ‌تر اما کم عمرتر است. اما ترموود با گره‌ های مرده هر چند گران ‌قیمت تر اما عمر بیشتری دارد. بنابراین وجود گره‌ های زنده تاثیر منفی و گره‌ های مرده تاثیر مثبتی بر قیمت چوب ترمو دارد.

خرید ترمووود با پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت از رسپیناوود

با توجه به تمام ویژگی ها و عواملی که در این مطلب درباره رابطه قیمت و کیفیت ترموود ذکر کردیم، باید توجه کنید که تنها راه خرید ترموود با کیفیت ولی ارزان، خرید آن از مراکز معتبر و با سابقه تولید و عرضه این محصول است. یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های تولید و فروش ترموود باکیفیت و قیمت مناسب مجموعه بزرگ رسپینا وود است که با چندین دهه سابقه فعالیت حرفه ای و تخصصی در حوزه ترموود بسیار محکم، زیبا و مرغوب در ایران توانسته به یکی از اولین و برترین شرکت های فعال در این حوزه تبدیل شود. برای خرید ترموود و اطلاع از قیمت چوب ترموود ایرانی و فنلاندی مرغوب به راحتی می توانید به صفحه قیمت ترمووود مراجعه کنید و مناسب ترین قیمت چوب ترمو را تجربه و خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *