می 24, 2024
متروباس‌های جدید بر اساس آب و هوای تهران ساخته می‌شود

محمد آقامیری عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای خرید مترو باس ها، گفت:  قرارداد خرید متروباس‌ها در مرحله نهایی شدن است؛ ما 4 دستگاه متروباسی که از قبل خریداری شده بود را تست کردیم تا ایرادات مشخص شود؛ در حال حاضر 2 دستگاه متروباس در حال خدمت‌رسانی است و دو دستگاه دیگر هم تا آخر مهر وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه این متروباس‌ها مدت زیادی متوقف مانده بود، گفت:  ما آنها را تست کرده و وارد خطوط کردیم و بعد از تست؛ قرارداد نهایی را انجام می‌دهیم. مذاکرات آغاز شده و به زودی این کار هم به ثمر می‌نشیند.

آقامیری در خصوص مشکلات متروباس‌های فعلی، گفت: یکی از مشکلات اساسی متروباس‌های فعلی این بود که برای آب و هوای سوئیس ساخته شده بود و کولرهای ضعیفی روی این متروباس‌ها نصب شده و شهروندان نمی‌توانند از اردیبهشت تا شهریور از این متروباس‌ها استفاده کنند مگر اینکه کمپرسورهای آنها تعویض شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: البته قرار است این امر هم صورت گیرد تا شهروندان بتوانند از کولر متروباس‌ها در تابستان استفاده کنند. متروباس‌های جدید از لحاظ فنی ارتقاء بیشتری پیدا کرده و قرار است بر اساس آب و هوای تهران ساخته شود و یکی از علل تأخیر در کار هم همین موضوع بود.

به گفته آقامیری، متروباس‌های فعلی امکانات کاملی دارند و بر اساس تکنولوژی روز دنیا ساخته می‌شوند. سطح ارتفاع آنها برای سالمندان مناسب است در هنگام توقف سطح پایین می‌آید و در هنگام حرکت ارتفاع بالا می‌رود. سیستم گرمایشی و سرمایشی مطلوب داشته و صندلی‌های خوبی دارد. 4 در خروجی و ورودی دارد و کمترین لرزش را دارند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *