ژوئن 16, 2024
نرخ تاکسی های کولردار بالاتر است؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، جلسه علنی امروز شورای شهر تهران آغاز شد.مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران بعد از چند جلسه غیبت به دلیل بیماری امروز در شورا حاضر و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

چمران در خصوص دستور جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: امروز به مناسبت هفته قوه قضاییه  از رییس دیوان عدالت اداری برای حضور در شورا دعوت کردیم.

وی ادامه داد: همچنین نرگس معدنی پور عضو شورای شهر تهران گزارشی از منطقه 5 ارائه می کنند. سپس خزانه دار شورا گزارشی در خصوص درآمدها و هزینه های اسفند سال گذشته ارائه می کند. البته گزارش فروردین هم  آماده شده و در جلسه دیگری ارائه می شود.

به گفته چمران، چند حسابرسی دیگر هم داریم و انشالله امروز حسابرسی ها به  پایان می رسد و وارد حسابرسی 1400 و 1401 می شود که دوره خود ماست.حسابرسی که تاکنون داشتیم مربوط به دوره قبل بود که متاسفانه آنها حسابرسی نکرده بودند. چرا نکرده بودند باید از خودشان پرسید؟

وی در خصوص استفاده تاکسی و اتوبوس از کولر در روزهای گرم تابستان گفت:اتوبوس های که  کولر دارند روشن می کنند؛ مگر اینکه خراب باشد که باید درست کنند. اتوبوس دو کابینه را که ما  وارد کردیم کولر داشت و از کولر آن استفاده می شود چرا که این اتوبوس های پنجره ندارند.

چمران در خصوص استفاده تاکسی ها از کولر گفت:  اگر تاکسی کولر را روشن کند پول آن را از مشتری دریافت می کند و قطعا اگر کولرشان خراب نباشد روشن می کنند چون پولش را می گیرند و این موضوع ساده و راحت است و بحث خاصی نیست.

رییس شورای شهر تهران گفت: در خواست می کنیم که رانندگان کولرها را روشن کند تا شهروندان در این روزهای گرم راحت تر تردد کنند.

پیرهادی: ساختمان بلدیه تعیین تکلیف شود

مهدی پیرهادی عضو شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران به ساختمان بلدیه اشاره کرد و گفت:  من هر روز از جلوی این ساختمان رد می شوم و این ساختمان نیمه کاره سال هاست که رها شده آن هم به جهت باقی ماندن تاسیسات و فعلا هیچ استفاده ای از این بنا نمی شود.

وی ادامه داد: برای ما نامشخص است که کاربری این ساختمان چه خواهد شد و چرا با گذشت بیش از 2 سال این ساختمان در این حالت  باقی مانده است. بنده به معاونت عمران و سایر بخش های دخیل در این امر تذکر می دهم که نسبت به تعیین تکلیف این ساختمان اقدام کنند تا از بلاتکلیفی خارج شود.

 لایحه  نرخ گذاری سرویس مدارس ارائه شود

در ادامه این جلسه  سید جعفر تشکری هاشمی  رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران در تذکری گفت: بر اساس قانون با نزدیک شدن به سال تحصیلی باید کارگروهی تحت عنوان ماده ۱۸ برای بررسی و ارزیابی های لازم در خصوص سرویس های مدارس تشکیل شود تا نرخ کرایه ها را برای تصویب به شورا ارائه دهد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در لایحه بودجه ۱۴۰۲ اعلام کردیم که شهرداری تهران باید تا پایان خرداد نسبت به ارائه لایحه برای نرخ گذاری سرویس ها اقدام کند، اما تاکنون این اتفاق رخ نداده و  عدم ارائه لایحه در حالی است که برخی والدین اعلام کردند که در زمان ثبت نام مدارس مبالغی از آنها تحت عنوان هزینه سرویس دریافت شده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *