ژوئن 11, 2023
هراس از ایران، صهیونیست‌ها را وادار به افزایش بودجه نظامی کرد

یک وبگاه تحلیلی صهیونیستی پیشتر در گزارشی نوشته بود، با توسعه زرادخانه عظیم پهپادهای رزمی، ایران توان بالقوه را دارد که بازی را در خاورمیانه تغییر دهد.

وبگاه «جی ان اس» نوشت، این سلاح کشنده جدید نه تنها تهدیدی برای (رژیم) اسرائیل، متحد راهبردی واشنگتن در منطقه است، بلکه تهدیدی مهم برای منافع منطقه‌ای آمریکا نیز به شمار می‌رود. تل آویو نگرانی فزاینده‌ای در مورد پهپادهای ایران دارد، زیرا ایرانی‌ها راه‌های تغییردهنده بازی را برای غلبه بر سامانه‌های پدافند هوایی ایجاد کرده‌اند و در حال حاضر مشخص نیست که آیا  سامانه گنبد آهنین می‌تواند پهپادهای ایرانی را شناسایی کند یا خیر.

ضمیر در سخنان  خود در حالی مدعی قدرت تل آویو در بخش سایبری شد که بارها تاسیسات مختلف این رژیم هک شده است. در یکی از تازه‌ترین حملات سایبری علیه این رژیم، هکرهای موسوم به «انانیموس سودان» که اخیرا چند وبگاه امنیتی و تسلیحاتی رژیم صهیونیستی را هک کردند، وبگاه‌های بنادر «حیفا» و «یافا»  را هک کردند(جزئیات بیشتر).

مدیر کل وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود از افزایش بودجه نظامی، جاسوسی رژیم صهیونیستی برای مقابله با تهدیدهای اطراف فلسطین اشغالی خبر داد.  

وی در حالی این سخنان را بیان کرد که رسانه‌های صهیونیستی با پوشش اخبار رزمایش روز یکشنبه حزب‌الله، اذعان کردند که موشک‌های نقطه‌زن حزب الله خواب را از چشمان تل‌آویو ربوده است. کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی در این خصوص اعلام کرد: «حزب‌الله در مرزهای شمالی، رزمایشی نظامی در جنوب لبنان برگزار کرد و از خبرنگاران خارجی برای پوشش اخبار آن، دعوت به عمل آورد و تهدیدهایی علیه اسرائیل طرح کرد که این سوال را به وجود می‌آورد که حزب‌الله چه می‌خواهد؟»

«هزی سمنتوف» خبرنگار امور عربی کانال ۱۳ نیز اظهار داشت: «نخست اینکه حزب‌الله می‌خواهد  تهدید کند و در ضمن آن، پیامی منتقل کند. در رزمایش بزرگ و استثنایی نظامی روز گذشته در جنوب لبنان، شلیک گلوله‌های جنگی، استفاده از سلاح‌های ضد زره، خودرو‌های نظامی، زره پوش‌ها و نیز انواع پهپادهای انتحاری حزب الله به نمایش گذاشته شد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *