ژوئن 16, 2024
هزینه ثبت‌نام داوطلبان آزمون مرکز وکلا را ظرف مدت یک هفته پرداخت کنید


نامه رییس کل دادگستری استان بوشهر به پورعباس:
رییس کل دادگستری استان بوشهر پس از ورود به موضوع خرابی سیستم سرمایشی یکی از حوزه‌های برگزاری آزمون وکالت در استان، به سازمان سنجش برای بازپرداخت هزینه ثبت‌نام یک هفته مهلت تعیین کرد و خواستار جبران حقوق از دست رفته داوطلبان استان بوشهر شد.


به گزارش ایلنا، مهدی مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر صبح روز جمعه ۳ شهریور به منظور نظارت بر روند برگزاری آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه در دانشگاه خلیج فارس بوشهر به عنوان یکی از حوزه‌های امتحانی استان حاضر شد.

در این بازدید مشخص شد تمام سیستم‌های سرمایشی این حوزه امتحانی خراب و یا خاموش هستند و به دلیل گرما و میزان رطوبت هوا داوطلبان قدرت تمرکز بر پاسخگویی به سوالات آزمون را ندارند و این موضوع موجب اعتراض داوطلبان شده بود.

پیرو این موضوع؛ مهرانگیز رییس کل دادگستری استان بوشهر با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور دستورات لازم برای جبران خسارات وارده به داوطلبین آزمون وکالت در حوزه امتحانی دانشگاه خلیج را صادر کرد.

براساس نامه رییس کل دادگستری استان بوشهر به رئیس سازمان سنجش، دانشگاه خلیج فارس امکان برگزاری هیچ آزمونی را بدون تایید کارشناس رسمی دادگستری مبنی بر سالم بودن سیستم سرمایشی ندارد.

همچنین رییس کل دادگستری استان بوشهر دستور داد حداکثر ظرف مدت یک هفته تمام هزینه‌های ثبت‌نام و برگزاری آزمون که از داوطلبین اخذ شده بود به حساب آن‌ها واریز شود و تمام حقوق از دست رفته داوطلبین جبران شود.

رییس کل دادگستری استان بوشهر در نامه خود عنوان کرده است در صورتی که پول داوطلبان به حساب آن‌ها واریز نشود حسب مقررات قانونی با شخص رییس سازمان سنجش برخورد خواهد کرد.

گفتنی است در راستای حفظ حقوق عامه و  با دستور قضای برای رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر و معاون این دانشگاه پرونده کیفری تشکیل شده است.


نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *