آوریل 15, 2024
هزینه ثبت‌ نام آزمون مرکز وکلا استان بوشهر بازگردانده شود

به گزارش گروه قضائی خبرگزاری فارس به نقل از قوه قضائیه، مهدی مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر صبح روز جمعه 3 شهریور به منظور نظارت بر روند برگزاری آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه در دانشگاه خلیج فارس بوشهر به عنوان یکی از حوزه‌های امتحانی استان حاضر شد.

در این بازدید مشخص شد تمام سیستم‌های سرمایشی این حوزه امتحانی خراب و یا خاموش هستند و به دلیل گرما و میزان رطوبت هوا داوطلبان قدرت تمرکز بر پاسخگویی به سوالات آزمون را ندارند و این موضوع موجب اعتراض داوطلبان شده بود.

پیرو این موضوع؛ مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور دستورات لازم برای جبران خسارات وارده به داوطلبین آزمون وکالت در حوزه امتحانی دانشگاه خلیج را صادر کرد.

براساس نامه رئیس کل دادگستری استان بوشهر به رئیس سازمان سنجش، دانشگاه خلیج فارس امکان برگزاری هیچ آزمونی را بدون تایید کارشناس رسمی دادگستری مبنی بر سالم بودن سیستم سرمایشی ندارد.

همچنین رئیس کل دادگستری استان بوشهر دستور داد حداکثر ظرف مدت یک هفته تمام هزینه‌های ثبت‌نام و برگزاری آزمون که از داوطلبین اخذ شده بود به حساب آن‌ها واریز شود و تمام حقوق از دست رفته داوطلبین جبران شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در نامه خود عنوان کرده است در صورتی که پول داوطلبان به حساب آن‌ها واریز نشود حسب مقررات قانونی با شخص رئیس سازمان سنجش برخورد خواهد کرد.

گفتنی است در راستای حفظ حقوق عامه و  با دستور قضای برای رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر و معاون این دانشگاه پرونده کیفری تشکیل شده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *