ژوئن 16, 2024
هزینه قبض گاز مردم آلمان افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، منابع آگاه در دولت آلمان می‌گویند که برلین می‌خواهد دوباره مالیات 19 درصدی بر مصرف گاز در این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به جریان بیندازد. در همین مسیر دولت آلمان سه ماه زودتر از موعد مقرر اعمال تخفیف بر مصرف گاز و گرمایش در این کشور را پایان خواهد داد.

در ماه اکتبر بود که با هدف کاهش فشار بر مردم آلمان به خاطر افزایش قیمت حامل‌های انرژی در این کشور، دولت آلمان مالیات بر ارزش افزوده گاز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از 19 درصد به 7 درصد کاهش داد.

قرار بود این برنامه تا ماه مارس سال آینده اجرایی شود، اما دولت آلمان می‌خواهد تا پیش از آغاز سال میلادی جدید، دوباره مالیات بر ارزش افزوده گاز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به همان 19 درصد بازگرداند.

وولف گانگ بوچنر، معاون سخنگوی دولت آلمان گفته که برلین تصمیم گرفته تا زودتر از موعد تعیین‌شده به اعمال تخفیف در قیمت گاز پایان دهد. دولت آلمان هم اکنون در حال انجام فرایند قانونمند کردن این تغییر در برنامه است.

اولیور اولپن، سخنگوی وزارت دارایی آلمان، هم گفته که این اقدام موجب خواهد شد که درآمد دولت آلمان 2.2 میلیارد دلار افزایش یابد. آلمان تا پیش از سال 2022 معادل 40 درصد گاز مورد نیاز خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از روسیه وارد می‌کرد و از جمله کشورهایی بود که بیشترین آسیب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از کاهش واردات از روسیه طی سال گذشته دیده است.

آلمان پس از اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه، واردات گاز از این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به‌طور کامل قطع کرده است. اخیرا وزارت اقتصاد آلمان پیش‌بینی کرده که حداقل تا سال 2027 قیمت گاز روندی افزایشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طی خواهد کرد و بالا خواهد ماند، مگر آنکه شاهد اجرای اقدامات اضطراری بیشتری باشیم.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *