ژوئن 16, 2024
هوشمندسازی و بازآفرینی شهری سال آینده در دستور کار قرار می گیرد


به گزارش ایلنا، محمد امین در شورای اداری شهرداری شیراز گفت: اجرای پروژه تعریض و مقاوم‌سازی پل سلمان فارسی، بهره‌برداری بازار پروتئین، بهره‌برداری از پردیس سینمایی استاد امین تارخ، پروژه لوله‌گذاری دروازه قرآن و … از مهمترین فعالیت‌های این معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز در یکسال گذشته بود.

او بیان کرد: در خصوص جهش آسفالت نیز  اتفاق بزرگی رقم خورده است، چرا که به یکی از نیازهای اصلی شهروندان پاسخ داده شد.

دایرة‌المعارف و سمفونی شیراز در مرحله عقد قرارداد قرار دارند

معاون فرهنگی شهرداری شیراز با ارائه گزارشی کوتاه از فعالیت‌های انجام شده در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گفت: باغ کودکان‌ ٧٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا دیماه تکمیل می‌شود.

محمدعلی چوبینی بیان اینکه اتوبوس‌های گردشگری شهرداری شیراز بهسازی شده است، افزود: بهسازی فرهنگسراها و سالن‌های ورزشی متعلق به شهرداری نیز در دست اقدام است.او همچنین خاطرنشان کرد: دائره‌المعارف و سمفونی شیراز در مرحله عقد قرارداد قرار است.

17 هزار و 800مترمربع به سرانه ورزشی شهر شیراز اضافه می شود

معاون فرهنگی شهرداری شیرازگفت: با کلنگ زنی 11 سالن ورزشی غیر توپی در سفر هیات دولت به شیراز با فضای مجزا استفاده بانوان وآقایان بصورت جداگانه در مناطق یازده گانه 17هزار و 800 متر مربع به سرانه ورزشی کلانشهر شیراز اضافه می‌شود.

او به برگزاری همایش فرهنگ شهروندی برای نخستین‌بار نیز اشاره و بیان کرد: ریل گذاری خوبی برای توسعه فعالیت های حوزه فرهنگ شهروندی در بخش های مختلف صورت گرفت وباید دراین بخش سرمایه گذاری کرد.

چوبینی افزود: به زودی عملیات اجرایی ساخت فرهنگسرای تعذیه آغاز خواهد شد و با مشخص شدن پیمانکار مربوطه پس از طی شدن مراحل قانونی احداث ساختمان کافه کتاب و بوستان ویژه بیماران اوتیسم نیز ظرف یک‌ماه کلید می‌خورد.او گفت: احداث ۲۰ زمین چمن مصنوعی و مرمت مرکز شیرازشناسی نیز در دست اجرا قرار دارد.معاون فرهنگی شهرداری شیراز تصریح کرد: باید زیرساخت‌های فرهنگی و هنری کلان‌شهر شیراز تقویت شوند.

آبنمای موزیکال بوستان آزادی به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در شورای اداری شهرداری این کلان‌شهر اظهار کرد: طی یکسال گذشته برای نخستین‌بار عملیات اجرایی تصفیه‌خانه لوکال شیراز به ارزش ۲۳۵ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفت که ١٠٠ لیتر بر ثانیه خروجی دارد و با بهره‌برداری از آن، مشکل آبیاری باغ‌های قصردشت مرتفع می‌شود.

غلامرضا غلامی ادامه داد: در زیباشهر نیز با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان به یک شیوه جدید، یک تصفیه‌خانه در دست احداث است که با خروجی ٣٠٠ لیتر بر ثانیه وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

او همچنین از بهره‌برداری آبنمای هوشمند(موزیکال)این کلان‌شهر در بوستان آزادی به ارزش بیش از 35 میلیارد تومان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در دور دوم سفر ریاست‌جمهوری و هیئت‌دولت به استان فارس نیز از سلول‌های عفونی، معمولی و دفع شیرابه پسماند به ارزش ۷0 میلیارد تومان در سایت برمشور توسط وزیر کشور بهره‌برداری شد.

تصویب طرح اطفای جامع حریق، تصویب طرح جامع فضای سبز، خرید ماشین آلات سبک و سنگین مورد نیاز در شهرداری پس از ٧ سال، نوسازی تجهیزات مدیریت بحران پس از ١٠ سال و خریداری تجهیزات مورد نیاز، افتتاح سه ایستگاه آتش‌نشانی از جمله ایستگاه آتش‌شانی گویم که آزادراه شیراز-اصفهان را پوشش می‌دهد، از مهمترین اقدامات انجام شده در معاونت محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز طی یکسال گذشته بود که این مقام مدیریت شهری در این حوزه به آن اشاره کرد.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز همچنین با ارائه گزارشی از اقدامات شهرداری این کلان‌شهر در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ و اربعین حسینی امسال، تصریح کرد: شهرداری شیرازاقدامات موثری در این زمینه انجام داد.

ارزیابی عملکرد سازمانی برای نخستین‌بار در شهرداری شیراز

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری شیراز در گردهمایی مدیران شهرداری این کلان‌شهر با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث رفاهی، درمانی و معیشتی کارکنان شهرداری اظهار کرد: رایزنی با۴۲ درمانگاه برای مراجعه کارکنان به صورت انلاین با کد پرسنلی، به‌روز شدن نظام پرداخت خدمات درمانی، توزیع سبد کالا، عقد قرارداد با ١٢٨مراکز رفاهی وخدماتی از جمله این اقدامات است.

محمدعلی راضی یکی از دغدغه‌های کارکنان شهرداری شیراز را موضوع استخدام و تبدیل وضعیت آنها ذکر کرد و در این خصوص گفت: یک‌هزار و‌ ۱۷۱ نفر از کارکنان ما از شرکتی به رسمی و قرارداد مدت معین تبدیل وضعیت شدند و  پرونده ۶۵۱ نفر از کارکنان نیز با ارتقای جایگاه به خبره تبدیل شده است.

او همچنین از تدوین سند ارتقای محلات خبر داد و گفت: ارزیابی عملکرد سازمانی برای نخستین‌بار در شهرداری این کلان‌شهر در دستور کار قرار گرفته است.

۷۵ دستگاه میدل باس آذرماه به ناوگان عمومی حمل‌ونقل شهری اضافه می‌شود

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز با ارائه گزارشی از اقدامات یک‌سال گذشته معاونت متبوع بیان کرد: برای نخستین‌بار در کشور مطالعات آموزش فرهنگ ترافیک در شیراز اجرایی شد.

هادی شه‌دوست شیرازی ادامه داد: همچنین برای نخستین بار در کشور یک‌هزار فقره تسهیلات ٢٥٠ میلیون تومانی با همکاری بانک عامل، به رانندگان تاکسی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی اعطا شد که صد میلیون تومان آن را شهرداری بلاعوض داده است.

بنابه اظهار این مقام مدیریت شهری در عرصه حمل‌ونقل؛ قرارداد ۲ هزار موتور برقی برای نخستین‌بار منعقد شده که از آذرماه شهروندان با تسهیلات کم‌بهره می‌توانند به‌صورت اقساطی خریداری کنند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز همچنین از انعقاد قرارداد خرید خدمت اتوبوس و ناوگان درون شهری برای نخستین‌بار به‌صورت پایلوت در کشور خبر داد و گفت: آذرماه امسال و همزمان با هفته حمل‌ونقل، ۷۵ دستگاه میدل باس به ناوگان عمومی حمل‌ونقل شهرداری شیراز اضافه می‌شود.

شه‌دوست شیرازی خاطرنشان کرد: همچنین برای اولین بار مطالعات تفضیلی ضابطه ٧٧٧ حمل و نقل همگانی و ریلی در حال انجام است.

اجرای طرح مطالعات نقاط ترافیکی مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز برای نخستین‌بار

او  در ادامه سخنان خود از اجرای طرح مطالعات نقاط ترافیکی مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز برای نخستین‌بار و تصویب و ابلاغ طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک شیراز پس از ٩ سال، رشد ۱۵۰ درصدی خرید اتوبوس و ١٠٠ درصدی خرید ون، هوشمندسازی اتوبوس‌ها در سامانه بی‌ام‌اس برای نخستین بار، هوشمندسازی سه پارکینگ طبقاتی هدایت، طالقانی و نشاط، راه‌اندازی و نصب ۵ سامانه هوشمند ثبت تخلف خودرویی خبر داد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: راه‌اندازی ۵۳ سامانه هوشمند ثبت تخلف خودکار، راه‌اندازی ٢٢ تابلو متغیر خبری شهری، راه‌اندازی ٣٠ سامانه هوشمند ثبت تخلف سرعت، آغاز عملیات اجرایی فاز ۲ خط دوم قطار شهری و بهره‌برداری از مسیر میدان قهرمانان تا میدان امام حسین(ع)، آغاز عملیات اجرایی ایستگاه شهید بهشتی و میلاد خط سه قطار شهری، شروع عملیات اجرایی ایستگاه‌های خط ۳ مترو، خرید ۱۲۳ دستگاه اتوبوس درون شهری، ۴۵ دستگاه ون و …را از مهمترین اقدامات شاخص انجام شده توسط معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز طی یکسال اخیر عنوان کرد.

او همچنین از رونمایی ۶۰ سامانه محدوده کم آلاینده در هفته حمل‌ونقل خبر داد.

 هوشمندسازی و بازآفرینی شهری سال آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز در جلسه شورای اداری شهرداری عنوان کرد: سال گذشته موضوع افزایش تراکم به میزان یک طبقه به صورت گسترده در دستور کار قرار گرفت.

مهدی قلندری افزود: در این راستا حدود ۲ هزار و ۲۴۰ هکتار افزایش طبقات در مناطق شهرداری داشتیم که عمدتا در سطح شهرداری منطقه ۹ بود.

او بیان کرد: یک‌هزار هکتاراز ارضی حریم شهر برای ایجاد سایت کاربری های مرتبط با مشاغل مزاحم جهت انتقال این مشاغل داشتیم و حدود 300 هکتار اراضی حریم نیز برای نهضت ملی مسکن پیش بینی شده است.

او گفت: در بافت فرسوده در راستای مصوبات شورای عالی شهر سازی برای اولین بار شهر شیراز بعنوان نخستین شهر ضوابط مرتبط را تصویب کرد.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز ازخودکارسازی پاسخ استعلام به مناطق از ماه آینده از منطقه یک خبر داد و گفت: در این اقدام شاهد کاهش زمان صدور مجوزها برای شهروندان خواهیم بود.

قلندری افزود: طرح جامع شهر نیز در حال بازنگری است که با افق سال 1415 در حال تهیه و تصویب می باشد.

او تصریح کرد: در راستای کمک و شفاف سازی قوانین و مقررات شهر سازی  برخی از فصول طرح تفصیلی اصلاح شد که فرآیند تصویب در حال طی شدن است.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز با بیان اینکه ساماندهی ورودی‌های شهر در برنامه کاری قرار داده شده است، اعلام کرد: برای سال آینده هم برنامه جامع هوشمندسازی، بازآفرینی شهری و همچنین طرح کیفیت زیست شهری  در دستور کار این معاونت قرار دارد.

قلندری گفت: طی سال گذشته در راستای اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز همه کمیسیون های بررسی و تصویب طرح های سازه و تاسیسات تجمیع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *