ژوئن 20, 2024
پرداخت پاداش 90 میلیارد ریالی به مشترکان برق خانگی استان مرکزی


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خبر داد؛
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با بیان اینکه 90 میلیارد ریال پاداش صرفه‌جویی‌ به مشترکان برق خانگی این استان پرداخت شد، گفت: این مبلغ به 25 درصد از مشترکان برق خانگی این استان که در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد در مصرف برق صرفه‌جویی کرده‌اند پرداخت شده است.


به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود محمودی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های استان مرکزی، افزود: در این ماه‌ها 794 هزار قبض برای مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی صادر شد که از این تعداد 198 هزار قبض مشمول صرفه‌جویی‌ شدند.

وی با اشاره به اینکه طرح پاداش صرفه‌جویی مصرف برق و مشارکت شهروندان در این طرح مثبت ارزیابی شده است، ادامه داد: با اینکه روزهای به شدت گرمی سپری شد، اما بیشتر مشترکان بخش خانگی در طرح‌های صرفه‌جویی با صنعت برق همراهی داشتند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با بیان اینکه در 2 ماه نخست فصل گرم سال حدود 3 درصد صرفه‌جویی تنها در بخش خانگی به ثبت رسیده است، اظهار داشت: امیدواریم در باقیمانده ایام فصل گرم سال نیز با همراهی مردم مصرف برق در این استان بدون مشکل مدیریت شود.

محمودی با اشاره به اینکه برنامه‌های مدیریت مصرف در حفظ پایداری شبکه سراسری برق نقش بسیار مؤثری دارد، تصریح کرد: بالاترین میزان پیک مصرف برق ثبت شده در استان مرکزی، تاکنون به 1308 مگاوات رسیده است.

وی بیان داشت: سهم عمده مصرف برق در روزهای گرم سال، استفاده از وسایل سرمایشی است. در این راستا شهروندان باید از دور کند کولرهای آبی استفاده کنند و با تنظیم درجه کولرگازی روی 24 درجه سانتیگراد، هزینه برق مصرفی را به میزان قابل ملاحظه‌ای می‌توانند کاهش دهند. 


نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *