می 24, 2024
پوتین سلاح‌های عتیقه رو کرد!/ تسلیحات روسیه ته کشید؟

خبر آنلاین :


روسیه هزاران خودروی نظامی دوران شوروی را از انبار اصلی خارج کرد.

بزرگ ترین مرکز ذخیره سازی تجهیزات نظامی شناخته شده روسیه تقریبا نیمی از تانک ها و خودروهای زرهی دوران اتحاد جماهیر شوروی را که پیش از حمله همه جانبه مسکو به اوکراین در محوطه آن نگهداری می شدند، از دست داده است.

انبار تسلیحات نظامی دوران شوروی

انبار تجهیزات نظامی واگزانوو که در خارج از اولان اوده، پایتخت جمهوری بوریاتیا در شرق سیبری واقع شده است، تنها یکی از نزدیک به بیست سایت شناسایی شده توسط سرویس روسی مسکو تایمز با استفاده از داده های منبع باز است و مساحتی بیش از ۱۰ کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

راساس این گزارش، تصاویر ماهواره ای مربوط به پنج ماه پیش از حمله فوریه ۲۰۲۲ روسیه به اوکراین نشان می دهد که حدود ۳۸۴۰ تانک و خودروی زرهی دوران شوروی در خارج از واگزانوو نگهداری می شدند.

تخلیه شدن انبار تسلیحات نظامی دوران شوروی در جنگ اوکراین

اما در طول یک سال بعد در نوامبر ۲۰۲۲، حدود ۲۶۰۰ خودروی نظامی در این محل باقی ماندند که تنها ۴۰ درصد از کل مقدار مشاهده شده قبل از جنگ را شامل می شد.  در حالی که تجهیزات ذخیره سازی نظامی می توانند تجهیزات را در ساختمان هایی با سیستم های تهویه و گرمایش، یا زیر سایبان ها در بیرون قرار دهند، بیشتر تجهیزات زرهی مشاهده شده در واگزانوو در فضای باز ذخیره شده اند.