آوریل 16, 2024
چند درصد مشترکان خانگی برق مشمول پاداش شدند؟

وزارت نیرو :


بنابر اعلام معاون شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، ۲۲ درصد مشترکان خانگی در شهرستان‌های استان تهران مشمول پاداش شدند.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: ۲۲درصد از مشترکان بخش خانگی در شهرستان‌های استان تهران در ماه‌های خرداد و تیر، مشمول پاداش صرفه‌جویی در برق شدند.

«محمدرضا صلابت» افزود: سرانه مصرف برق مشترکان صرفه‌جوی شهرستان‌های استان تهران با ۱۰ مگاوات کاهش در دوماهه خرداد و تیرماه ۶.۸۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد و این مشترکان در مجموع ۱۵۰ میلیارد ریال پاداش دریافت کردند.

هشدار؛ رگبار و وزش باد شدید در ۶ استان کشور

وی ادامه داد: دوماهه گذشته بالغ بر یک میلیون و ۹۰۰ هزار قبض برای مشترکان خانگی شهرستان‌های استان تهران صادر شده که از این تعداد ۴۲۰ هزار مشترک موفق به دریافت پاداش شده‌اند، بنابراین انتظار داریم مشترکان تحت پوشش این شرکت در بخش خانگی مشارکت بیشتری در صرفه‌جویی و رعایت الگوی مصرف برق داشته باشند.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان تهران خاطرنشان کرد: بررسی میزان اوج مصرف برق در یک سال نشان می‌دهد که در دوماهه تیر و مرداد با توجه‌ به افزایش دمــای هوا، بیشترین میزان مصرف انرژی را شــاهد هستیم که بی‌تردید این اتفاق ناشــی از مصرف برق در وسایل سرمایشی است.

صلابت با اشاره به نیاز سرمایه‌گذاری چند هزارمیلیاردی، برای ساخت نیروگاه‌های جدید گفت: بهترین راه باتوجه‌به شرایط کنونی کشور برای عبور موفقیت‌آمیز از دوره پیک تابستانی، مدیریت مصرف توسط مشترکان است.

وی، استفاده از کولرهای آبی در دور کند، استفاده از کولرگازی در دمای ۲۴ درجه و همچنین کم‌کردن تعداد کولرهای گازی در یک واحد آپارتمانی را اثرگذارترین راهکارهای مدیریت مصرف برق در روزهای اخیر عنوان و از عموم مردم استان تهران درخواســت کرد شرکت توزیع نیروی برق استان تهران را در عبور موفق از بحران ناشی از اوج مصرف در فصل تابستان یاری کنند.