ژوئن 16, 2024
کاربرد سیستم یو پی اس در دنیای علم و فناوری


به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سیستم UPS یا سیستم منبع تغذیه بدون وقفه یک قطعه الکتریکی است که فوراً به عدم دسترسی به برق پاسخ می دهد. سیستم یو پی اس حاوی باتری است که به عنوان نیروی پشتیبان ثانویه برای قطعه کار می کند. باتری یو پی اس به شکاف بین برق پشتیبان و منبع برق اصلی اشاره دارد.


 برخی از مکان‌های حیاتی مانند بیمارستان‌ها، مراکز داده و محیط‌های صنعتی خشن تحمل قطعی یا نوسانات برق را ندارند. گاهی اوقات سیستم یو پی اس ممکن است کمی طول بکشد تا به خاموشی پاسخ دهد، که می تواند هرج و مرج عظیمی را در این مکان ها ایجاد کند. یک باتری یو پی اس 200 آمپر صبا قابل اعتماد به طور خاص طراحی شده است تا این مشکل را با پاسخگویی فوری حل کند و به سیستم UPS اجازه دهد تا قدرت زیادی را به تجهیزات ارائه دهد.


انواع باتری یو پی اس


3 نوع اصلی باتری یو پی اس در بازار موجود است. 


باتری‌های UPS سرب-اسید- وقتی صحبت از سیستم منبع تغذیه بدون وقفه می‌شود، باتری‌های سرب اسید سابقه‌ای واضح و اثبات شده برای قابلیت اطمینان دارند.


در تجهیزات قدرت بزرگ، این باتری ها اقتصادی ترین انتخاب را ارائه می دهند. این باتری ها به دلیل امپدانس داخلی پایین و کیفیت تحمل بالا مقرون به صرفه هستند. باتری های سرب اسید به طور کلی در دو نوع مختلف وجود دارند:


باتری های VRLA: این باتری ها به عنوان باتری های SLA نیز شناخته می شوند. باتری‌های سرب اسیدی تنظیم‌شده با سوپاپ، نوعی باتری سرب اسیدی هستند که از مقدار کوتاهی الکترولیت‌هایی که در جداکننده صفحه‌ای خیس می‌شوند، تشکیل شده‌اند.


آنها در هر ولتاژ، شکل و اندازه موجود هستند. ثابت شده است که باتری‌های سرب اسیدی تنظیم‌شده با سوپاپ برای تامین برق پشتیبان فوری و روان به یک سیستم UPS متصل به تجهیزات حیاتی قابل اعتماد هستند. با هزینه کمتر در دسترس است. مهمترین دلیل تقاضای آن، تحمل بالای آن است که به معنای کاهش نیازهای مدیریت باتری یو پی اس 155 آمپر صبا است.


باتری‌های با سوپاپ باز : این باتری‌ها که به عنوان باتری‌های سیل‌آلود شناخته می‌شوند، حاوی صفحاتی هستند که حاوی اسید الکترولیت هستند. باتری های شیر باز دارای طول عمر بالا تا 20 سال هستند که دو برابر طول عمر یو پی اس است. این باتری ها آب بندی نشده اند. باتری های غرق شده به سیستم های تهویه قوی تری نیاز دارند و می توانند خطرات ایمنی بیشتری ایجاد کنند.  


باتری های یو پی اس نیکل کادمیوم – این باتری ها به طور خاص برای تاسیسات مخابراتی طراحی شده اند. با این حال، آنها را می توان در باتری های سیستم های UPS حاوی الکترودهای ساخته شده از هیدروکسید کادمیوم در صفحه منفی و هیدروکسید نیکل در صفحه مثبت استفاده کرد.


باتری یو پی اس لیتیوم-یون باتری یو پی اس لیتیوم یک باتری قابل شارژ ساخته شده از مواد معدنی حیاتی مانند لیتیوم، کبالت و گرافیت با چگالی انرژی بالا و طول عمر 9 تا 10 سال است. این یک فناوری باتری پیشرفته است که توسط یون های لیتیوم شارژ و تخلیه می شود که از طریق الکترولیت ها بین الکترودهای منفی به مثبت حرکت می کنند.


مزایای استفاده از باتری یو پی اس 7.5 آمپر صبا VRLA1


سیستم های یو پی اس با طول عمر 8 تا 9 سال عرضه می شوند. باتری VRLA به طور ویژه با عمر مفید تقریباً 4 سال طراحی شده است که عدم نیاز زود هنگام به تعویض باتری را تضمین می کند. باتری‌های VRLA برای استفاده در سیستم‌های UPS کاملاً ایمن هستند زیرا با نصب دریچه ایمنی آب‌بندی و ضد انفجار هستند.


 مسئله اصلی که یک کاربر باید در هنگام انتخاب باتری با آن مواجه شود، هزینه نگهداری است. استفاده از باتری VRLA قابل اعتماد می تواند هزینه تعمیر و نگهداری را کاهش دهد زیرا آنها بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند.


 توانایی حفظ شارژ آن سه برابر بهتر از باتری های دیگر است. باتری‌های VRLA با ساختار تنظیم‌شده و ضد نشت خود عملکرد بدون مشکل و ایمن را ارائه می‌کنند و به دلیل کیفیت حمل آسان خود مشهور هستند.


برف، باران، باد، سقوط درختان، حوادث، بلایای طبیعی، سیل، صاعقه و خطای انسانی تنها برخی از دلایلی هستند که کسب و کار شما ممکن است قدرت خود را از دست بدهد. وقتی برق برای هر مدت زمان قطع می شود، بهره وری از دست می رود.


 در مورد یک بیمارستان، که می تواند منجر به از دست دادن زندگی شود. جاهایی وجود دارد که برق باید روشن بماند. برای این منظور، برای محافظت بهتر از خود در برابر چنین مواردی، بسیاری از شرکت‌ها از باتری UPS صبا باتری پشتیبان استفاده می‌کنند تا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند.


 بدون توجه به اندازه کسب و کار شما، یک راه حل پشتیبان UPS برای شما وجود دارد. شرکت‌های کوچک‌تر می‌توانند واحدهای UPS را در زیر هر میز برای تغذیه رایانه‌های شخصی نگه دارند و شرکت‌های بزرگ‌تر می‌توانند یکی را اجرا کنند که برق کل دفتر را تامین کند.  


پشتیبان باتری 2 ولت 800 آمپر صبا یک “منبع برق اضطراری” است که دستگاه ها را پس از خاموش شدن چراغ ها روشن نگه می دارد. بدون وقفه در نظر گرفته می شود زیرا باید به طور یکپارچه برق دستگاه های متصل خود را روشن نگه دارد. این همان کاری است که بیشتر تصور می کنند یک ژنراتور انجام می دهد، اما یک تمایز مهم وجود دارد. یک ژنراتور به بازگشت برق کمک می کند، در حالی که یک نسخه پشتیبان UPS از قطع شدن برق جلوگیری می کند.


چه کسب و کار شما کوچک، بزرگ یا جایی در این بین باشد، نصب پشتیبان باتری UPS مزایای واضحی دارد. در اینجا برخی از محافظت هایی که یک یو پی اس می تواند ارائه دهد آورده شده است:


حفاظت از داده ها – در طول یک قطع، ممکن است یک سیستم داده های ارزشمند را از دست بدهد.


حفاظت از کار از دست دادن – هر فردی که با رایانه کار کرده است به دلیل قطع برق دستگاه زمان خود را از دست داده است. پشتیبان‌گیری باتری UPS از شما در برابر زمانی که فراموش کنید دکمه ذخیره را فشار دهید محافظت می‌کند.


محافظت از دستگاه های الکترونیکی – خاموشی، نوسانات برق و نوسانات برای رایانه ها خوب نیست. پشتیبان باتری 6 ولت 200 آمپر صبا به عنوان یک فیلتر عمل می کند و از دستگاه های شما در برابر آنها محافظت می کند. محافظت در برابر اتلاف زمان – تخمین زده می شود که کسب و کارها میلیاردها دلار در سال در زمان از دست دادن به دلیل از دست دادن قدرت از دست می دهند. پشتیبان گیری باتری UPS تضمین می کند که کسب و کار شما به این رقم اضافه نمی کند.


پایان رپرتاژ آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *