ژوئن 16, 2024
کارگران تولید گاز شرکت شورون بار دیگر برای اعتصاب آماده می‌شوند

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از آرگوس، بیش از 500 کارگر در پروژه‌های «گورگون» و « وتستون » احتمالا هفته آینده اعتصاب می‌کنند.

این تهدید جدید پس از آن مطرح شد که اتحادیه نمایندگان کارگران اعلام کردند، شورون از وعده‌های خود مبنی بر پایبندی به توصیه‌های کمیسیون کار منصفانه سرپیچی کرده است.

اوایل این هفته رویترز گزارش داد، شورون از کمیسیون کار منصفانه استرالیا درخواست کرده است تا  کمک کند آخرین اختلافات باقیمانده که مانع از دستیابی طرفین به توافق شده است را حل شود.

بنا بر اعلام آرگوس، اختلاف‌ها مربوط به کمک هزینه‌ها، محل اقامت، هزینه پرواز برای آموزش و اختصاص خوابگاه در سکوهای تولید گاز است.

سخنگوی شورون به رویترز گفت: «با توجه به اینکه ما به دنبال کمک کمیسیون کار منصفانه برای حل و فصل تعداد کمی از موارد معوق بین طرفین هستیم، معتقدیم نیازی به اعتصاب نیست.»

پروژه گورگون ظرفیت تولید 15.6 میلیون تن گاز طبیعی مایع در سال را دارد؛ این در حالی که است که تاسیسات وتستون می تواند سالانه 8.9 میلیون تن گاز تولید کند.

این 2 پروژه در مجموع بیش از 5 درصد ظرفیت تولید ال‌ان‌جی جهان را در اختیار دارند و هرگونه اختلال یا پیشنهاد ایجاد اختلال در عرضه آنها بر قیمت ال‌ان‌جی در جهان تاثیر می‌گذارد.

سومین پروژه ال‌ان‌جی استرالیا نیز در ماه آگوست با تهدید اعتصاب روبرو بود اما اپراتور آن یعنی «وودساید انرژی» موفق شد با اتحادیه فراساحلی مذاکره کند. North West Shelf  با ظرفیت 16.9 میلیون تن تولید گاز مایع در سال، بزرگ‌ترین تاسیسات تولید ال‌ان‌جی در کشور است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *