اکتبر 1, 2023
کارگران کشمیر هند به دلیل فقدان ایمنی کار تهدید به اعتصاب کردند


به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از خبرگزاری کشمیر بزرگ، کارگران تاسیسات و توسعه نیرو که شامل انواع کارگران ضعیف و ساده تا ماهر و مختصص هستند، تظاهرات اعتراضی را در راجوری در شرق کشمیر برگزار کردند و خواستار سیاست‌های معطوف به تنظیم قوانین ایمنی کار شدند. 


این کارگران به دنبال اقدام عاجل دولت برای جلوگیری از تکرار حوادث کار برای کارگران تاسیسات هستند زیرا در ماه‌های گذشته در حوادث میدانی شاهد مرگ چندین نفر از همکاران خود بودند. 


این کارگران تظاهرات اعتراضی را در مقر فرمانداری در منطقه راجوری برگزار کردند و به دولت محلی ایالت جامو و کشمیر در مورد وعده سال ۲۰۲۱ برای تنظیم دوباره قوانین محلی کار تذکر دادند. 


آن‌ها گفتند: «ما نیروی کار روزمزد، قراردادی و ثابت در تاسیسات‌های توسعه فنی ستون فقرات بخش تولید در این ایالت هستیم و شبانه‌روز کار می‌کنیم، اما برای حقوق حداقلی خود برای زنده ماندن در محل کار مبارزه می‌کنیم.» 


معترضان همچنین گفتند که همکارانشان روزانه قربانی حوادث کار می‌شوند و یکصد نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند و صدها نفر دیگر هم اکنون معلول جسمی هستند، اما دولت محلی به اصلاح قوانین و آوردن تجهیزات حفاظتی توجه نمی‌کند». 


معترضان تاکید کردند: «ما می‌خواهیم روشن کنیم که همه کارگران آماده اعتصاب نامحدود در صورت‌عدم رسیدگی به مشکل هستند».


ماه گذشته یازده نفر از کارگران کشمیر در این مجموعه در یک تونل که در آن مشغول نصب تاسیسات بودند، حبس شده و جان خود را از دست دادند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *