ژوئن 16, 2024
کاهش 640 مگاواتی مصرف برق کشور با اجرای طرح مدیریت مصرف برق ادارات


به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، “مصطفی رجبی مشهدی” از رشد مصرف 6.5 درصدی برق کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: مصرف برق کشور در روز شنبه به 61 هزار و 313 مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 6.5 درصدی را نشان می‌دهد.


مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق کشور افزود: پیش‌بینی می‌شود در این هفته شاهد افزایش قابل ملاحظه دمای کشور باشیم و میزان مصرف برق به 66 هزار و 500 مگاوات نیز افزایش یابد.


سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: با شروع فعالیت کار روزانه از ساعت 6 صبح، شاهد افزایش قابل ملاحظه مصرف برق در کشور هستیم و از ساعت 11 صبح که شروع ساعت اوج مصرف است تا ساعت 17 مصرف برق روند افزایشی دارد.


وی با اشاره به نمودار میزان مصرف برق ادارات گفت: در ساعت 13 و با اتمام ساعت کار ادارات و بخش‌های عمومی کشور با توجه به اینکه کلیه وسایل سرمایشی این بخش از مدار خارج می‌شود شاهد کاهش مصرف 640 مگاواتی برق در روز شنبه بودیم.


مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان اینکه کاهش 640 مگاواتی مصرف برق معادل مصرف برق استان قم است، گفت: اگر ادارات در روزهای آتی همکاری و تلاش بیشتری داشته باشند و یا بخش‌های عمومی و اداری که هنوز آمادگی لازم را ایجاد نکرده‌اند بتوانند مولدهای خود را وارد مدار کنند و به موقع در پایان ساعت کار کلیه وسایل سرمایشی را از مدار خارج کنند، قطعا هدف گذاری کاهش 1000 مگاواتی مصرف برق که معادل تولید سه نیروگاه 500 مگاواتی در کشور است محقق خواهد شد.  


سخنگوی صنعت برق در پایان گفت: قطعا با همکاری خوب مردم عزیزمان می‌توانیم در روزهای گرم تابستان برق پایدار را برای تمامی بخش‌های خانگی، تجاری و صنعتی در کشور تامین کنیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *