جولای 16, 2024
کلان بیمارستان غدیر، الگوی منطقه و‌ پذیرای گردشگران سلامت جهان خواهد بود

سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در آستانه افتتاح رسمی کلان بیمارستان غدیر همزمان با عید سعید غدیر خم، اظهار داشت: با نیاز به افزایش تخت ها و امکانات پیشرفته درمانی، پروژه کلان بیمارستان غدیر به همت یکی از خیرین سلامت در سال ۱۳۹۰ در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع کلید خورد و در سال ۱۳۹۴ با پیشرفت فیزیکی حدود ۵ درصد جهت تکمیل و احداث به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) واگذار شد. 

وی ادامه داد: با شروع دولت آیت الله رئیسی و تاکید ایشان مبنی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام، عملیات اجرایی پروژه با  فوریت پیگیری و به حول و قوه الهی و حمایت های وزیر  محترم بهداشت و اهتمام شبانه روزی و با هزینه ای بالغ بر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به اتمام رسید. 

کریمی خاطرنشان کرد: کلان بیمارستان مدرن و مجهز غدیر، با زیربنای ۶۲ هزار متر مربع در ۵ بلوک و ۱۳ طبقه با ظرفیت ۸۲۱ تخت و امکانات فوق پیشرفته و در تراز و استانداردهای جهانی از جمله اتاق عمل‌های جراحی هوشمند با ۲۴ تخت، بخش های ویژه CCU, NICU, ICU ، زایمان LDR، اورژانس پیشرفته مجهز به هلی پورت هوایی، آنژیوگرافی مغز، تصویر برداری، دیالیز، فیزیوتراپی، درمانگاه های فوق تخصصی، آزمایشگاه، بخش های بستری زنان و مردان و کودکان، در خدمت مردم شریف کشورمان خواهد بود. 

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: در نظر داریم با به کارگیری کادر مجرب و متخصص این سرزمین و بهره گیری از فناوری های روز جهان با رعایت استاندارد های درمانی به عنوان یکی از کلان بیمارستان های مطرح در غرب آسیا، در تسهیل  فرایند درمان  بیماران  سراسر ایران اسلامی به وظیفه ذاتی خود عمل کنیم. 

کریمی یکی از ویژگی های این بیمارستان فوق پیشرفته را استفاده از دریچه های لامینار در اتاق های عمل عنوان و تصریح کرد: لامینار فلو نسل جدیدی از تجهیزات تهویه مطبوع است که با کاهش سرعت هوا با کمترین افت فشار دارای بیشترین تمیزی است. 

وی اضافه کرد: در پروژه بیمارستان غدیر کلیه دریچه های اتاق های عمل از نوع لامینار دارای باکس استنلس استیل با حداقل 8 فیلتر هوا و  با قابلیت خروجی به میزان مورد نیاز فضا جهت به حداکثر رساندن میزان کنترل آلودگی است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *