ژوئن 16, 2024
۲۵۰۰ شناسنامه ایمنی برای واحدهای شهرک‌های صنعتی فارس صادر شد


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان:
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر لزوم اجرای پدافند غیرعامل درشهرک‌های صنعتی استان تاکید کرد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان مطالعات و بررسی تخصصی کمبودها در حوزه پدافند غیر عامل انجام خواهد شد.


به گزارش ایلنا، سید مصطفی هاشمی در مراسم هفته نکوداشت پدافند غیرعامل با بیان اینکه  شهرک‌های صنعتی جزو تاسیسات حساس و زیربنایی کشوری به شمار می‌روند و  الزامات پدافند غیرعامل باید در آن‌ها مورد توجه قرار گیرد گفت: تلاش برای حفظ امنیت این شهرک‌ها  ضروری بوده و نحوه اجرای پدافند غیرعامل در این شهرک‌ها نیز حائز اهمیت است.

وی گفت: با پیش‌بینی و رعایت موارد لازم در رابطه با ساخت‌وسازها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در اجرای سیاست‌ها و روش‌های پدافند غیرعامل تلاش ویژه‌ای شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با بیان اینکه اصل پیشگیری و انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور مقابله با حوادث و تهدیدات در اولویت برنامه های کمیته پدافند غیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس قراردارد گفت:در این زمینه علاوه بر الزامات قانونی نظیر حفظ حریم واحد های صنعتی و ایجاد و تجهیز ایستگاه های آتش نشانی ،احداث نیروگاه های برق مقیاس کوچک و احداث درمانگاه  و جانمایی واحد های صنعتی در زون های مختلف  برخی اقدامات  پیشگیرانه نظیر بازرسی ایمنی واحد های صنعتی و تهیه شناسنامه ایمنی نیز بصورت مستمر انجام می شود.

هاشمی با بیان اینکه  شناسایی واحدهای تولیدی ریسک پذیر به‌صورت متناوب در دستور کار است و اطلاعات مربوطه به‌صورت منظم به‌روزرسانی می‌شود اضافه کرد:تاکنون با انجام طرح ویژه ممیزی ایمنی و بهداشت (HSE)درشهرک ها و نواحی صنعتی استان برای بیش از 2500واحد صنعتی شناسنامه ایمنی صادر شده و کار ممیزی برای صدور شناسه ایمنی سایر واحد های صنعتی نیز در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اعلام این‌که طراحی و مکان یابی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید را نیز با در نظر گرفتن الزامات پدافند غیرعامل انجام می‌دهیم، تصریح کرد: سطح بندی شهرک‌ها و نواحی صنعتی برای مقابله با تهدیدات احتمالی در دستور کار است.

هاشمی  بیان کرد: زیرساخت‌های ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را مورد بازنگری قرار داده و در این راستا برنامه‌هایی تدوین نموده‌ایم که در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان این‌که دو نوع نگرش پدافندی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد، افزود: یک نگرش به واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی و نگرش دیگر به مجموعه زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی برمی‌گردد.

هاشمی  افزود: سطح بندی‌ شهرک‌ها و نواحی صنعتی شامل پست‌های برق، مخابرات، شبکه‌های آب، گاز، ایستگاه آتش نشانی و TBS را در دستور کار داریم و مصون سازی زیرساخت‌های حیاتی شامل محوطه چاه‌های آب، دریچه‌های مخازن، دیوارها و هدایت آب‌های سطحی نیز انجام شده است.

وی  با اعلام این‌که 2 رزمایش در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با مشارکت و هماهنگی اداره کل  پدافند غیرعامل استان  انجام گرفته است، اضافه کرد: این رزمایش‌ها با هدف دستیابی به آمادگی عملیاتی در زیرساخت‌های حیاتی برگزار شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه این شرکت در سطح سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به عنوان یکی از دستگاههای برتر کشور انتخاب شده است ، تدوین طرح‌های پژوهشی و برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های تخصصی برای بررسی مسائل نوین پدافندی در حوزه صنعت را از دیگر اقدامات این سازمان در حوزه پدافند غیرعامل عنوان کرد.انتهای پیام/

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *