اکتبر 1, 2023
20 میلیون کولر آبی در کشور باید بهینه سازی شود


به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، تفاهم­‌نامه همکاری سازمان انرژی­‌های تجدیدپذیر و بهره­‌وری انرژی برق (ساتبا) و شهردار ساوه با حضور محمود کمانی، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا و شهردار ساوه به مدت ۵ سال امضا و منعقد شد.


بنا براین گزارش از اهداف انعقاد این تفاهم‌­نامه استفاده از ظرفیت­‌های علمی، فنی و اجرایی طرفین برای توسعه همکاری­‌های فناورانه و توسعه کاربرد انرژی­‌های تجدیدپذیر و مدیریت مصرف انرژی به منظور برطرف کردن نیازهای متقابل و ایجاد شهرسبز در شهر ساوه اشاره کرد.


کمانی توضیح داد: در حال حاضر کشور ما در دوره اوج بار مصرف برق قرار دارد، یعنی مصرف به بیش از ۷۲ هزار مگاوات رسیده است به همین منظور باید بتوانیم با اقداماتی مورد نیاز بخشی از این معضل را برطرف کنیم.


وی ادامه داد: یکی از این اقداماتی که در بحث صرفه جویی مصرف وجود دارد استفاده از کولرهای آبی با استاندارد جدید است که علاوه بر مصرف کمتر، از قدرت سرمایش بیشتری برخوردار هستند.


کمانی گفت: اکنون ۲۰ میلیون کولر آبی در سراسر کشور وجود دارد که باید تغییر کنند، به همین منظور از سال جاری تمامی تولیدکنندگان موتور کولر موظف هستند از استاندارد جدید پیروی کنند.


وی افزود: یکی دیگر از این اقدامات نیز طرح تعویض روشنایی معابر است که شهر ساوه نیز می‌تواند در آن شرکت کند.


امیررضا یوسفیان شهردار ساوره نیز گفت: شهرستان ساوه قطب صنعتی ایران است و با قدمت مسجد بیش از هزار ساله خود برگ زرینی در تاریخچه انقلاب اسلامی دارد.


وی افزود: از آنجایی که دولت سیزدهم و وزارت نیرو تاکید بسیاری بر روی صرفه انرژی دارند، امیدواریم بتوانیم با امضای این تفاهم‌نامه نتایج پرباری را برای این شهر سبز فراهم کنیم و همچنین بتوانیم در تدوین و تبیین این تفکر سبز کوشا باشیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *