ژوئن 20, 2024
85 درصد از اهداف مدیریت مصرف برق در بخش اداری محقق شد


سخنگوی صنعت برق گفت : با تغییر ساعت کار ادارات و رعایت توصیه های مدیریت مصرف برق موفق به صرفه جویی 850 مگاوات برق در تابستان شدیم که این اقدام نیازمند احداث یک نیروگاه با ظرفیت 1200 مگاوات است.


به گزارش ایلنا از وزرات نیرو، مصطفی رجبی مشهدی رخصوص تاثیر کاهش ساعت کاری ادارات در مصرف برق گفت: با ناترازی تولید و مصرف برق حداقل 10 هزار مگاواتی مواجه هستیم و باید برنامه‌هایمان به گونه‌ای باشد که همه مشترکان از برق مطابق با نیازشان استفاده کنند.

وی افزود: ساعت اوج مصرف روزانه از ساعت 11 تا 17است. یعنی بیشترین میزان مصرف برق در این ساعات اتفاق می‌افتد که دلیل آن استفاده هم زمان وسایل سرمایشی در این ساعات است. به همین جهت به گونه‌ای برنامه‌ریزی شد که ساعت خاتمه کار بخش اداری کشور براساس مصوبه هیات وزیران ساعت 13 باشد و متناسب با آن وسایل سرمایشی در مناطق عادی ساعت 12 و در مناطق گرمسیر ساعت13 خاموش شود.

رجبی مشهدی با اشاره به هدفگذاری کاهش 1000 مگاواتی مصرف برق نهادها؛ سازمان‌های عمومی و غیر‌دولتی نظیر بانک‌ها و شهرداریها گفت: خوشبختانه شاهد محقق شدن 85 درصد از این ظرفیت 1000 مگاواتی شدیم به نوعی که این امکان مهیا شد که بتوانیم این انرژی را به سایر بخش‌ها همانند صنعت و یا بخش های تولیدی کشور تحویل دهیم.

سخنگوی صنعت برق تاکید کرد :صرفه جویی 850 مگاوات برق نیازمند احداث نیروگاهی به ظرفیت 1200 مگاوات است که عدد بسیار بزرگی است و معادل  2تا 3 نیروگاه بزرگ کشور است.

وی ادامه داد: طرح کاهش ساعت کاری ادارات از این جهت موفقیت آمیز بوده که میزان مصارف برق در ساعات اوج کاهش یافت و خوشبختانه همکاری بسیار خوبی اتفاق افتاد و جا دارد از تمامی کارمندان و هموطنانی که دراین خصوص روال عادی زندگی شان تغییر کرد تشکر و قدردانی کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود : امیدواریم بهینه و صحیح مصرف کردن برق در کشور نهادینه شده باشد و در ادارات، شهرداریها، بانکها و نهادهای عمومی غیردولتی شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که با کاهش مصرف در این بخش‌ها رو به رو باشیم که قطعا به حفظ محیط زیست هم کمک خواهد کرد.

رجبی مشهدی با اشاره به مصوبه بازگشت ساعت کار ادارات به ساعت عادی گفت : پس از15 شهریورماه ساعات کار ادارات به روال قبل باز خواهد گشت و با توجه به اینکه در هفته آتی دمای هوا قدری کاهش خواهد یافت، انتظار داریم شاهد کاهش مصرف برق باشیم. هر چند هنوز هم نیازمند همکاری تمامی هموطنان در بخش های مختلف با صنعت برق در مدیریت مصرف برق هستیم.

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *